O SECURE Early Bird

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji SECURE Early Bird.

SECURE Early Bird to nasza wiosenna jaskółka, krótki zwiastun jesiennej konferencji SECURE 2018. Przygotowaliśmy dla Was solidną porcję eksperckiej wiedzy w pigułce - konkretne problemy i propozycje technicznych rozwiązań od osób na co dzień zajmujących się walką z zagrożeniami.
I to całkowicie za darmo!

About SECURE Early Bird

Agenda

 • 10:00 - 10:15 Otwarcie
 • 11:00 - 11:45 - Jarosław Jedynak mquery, czyli jak znaleźć malware w morzu próbek. Indeksowanie i wyszukiwanie złośliwego oprogramowania

  Z roku na rok na świecie zbierane jest coraz więcej danych i informacji w formie cyfrowej. Kilobajty zmieniają się w megabajty, megabajty w gigabajty, gigabajty w terabajty, terabajty w petabajty, a końca temu nie widać. Na nic nam jednak informacje, jeśli nie jesteśmy w stanie z nich efektywnie skorzystać, a im więcej mamy plików, tym trudniej przeszukać je wszystkie w poszukiwaniu tych interesujących. Problem ten został zauważony już setki lat temu, kiedy zamiast dysków twardych mieliśmy książki. Rozwiązanie jest takie samo jak wtedy - do głównego dokumentu trzeba dodać dodatkowy element, jak "spis treści" albo* "indeks".

  Ta prezentacja będzie o tym, jak efektywnie indeksować duże zbiory danych. W szczególności, skoncentrujemy się na Ngramach, które okazują się mieć wiele przydatnych własności. Następnie pokażemy, jak to działa w praktyce, otwierając źródła naszych projektów (mquery i ursadb) implementujących większość pomysłów przedstawionych podczas prezentacji. Powiemy też o błędach, jakie można popełnić i rzeczach, na jakie trzeba zwracać uwagę pisząc podobne systemy samemu. Ostatecznie zademonstrujemy, jak to wszystko działa w praktyce na przykładzie zbioru malware CERT Polska.

  Jarosław Jedynak

  Jarosław Jedynak

  Google

  Więcej o prelegentach
 • 11:45 - 12:05 Przerwa kawowa
 • 13:35 - 14:15 Obiad

Dziękujemy wszystkim za rejestrację!

Życzymy udanej konferencji.

Prelegenci

Kontakt

NASK PIB

info@secure.edu.pl
ul. Kolska 12
01-045 Warszawa