Prelegenci

Prelegentami konferencji "SECURE 2016" są:

Brian Allen

Brian Allen

DHS
Brian Allen rozpoczął karierę jako informatyk w Defense Information System Agency w 2004 roku, wspierając dział zajmujący się inżynierią Global Information Grid Network. W tej roli podróżował do placówek amerykańskich w całym kraju i na świecie, implementując systemy zabezpieczeń. Do 2007 roku wspierał DHS przez różne agencje, od FEMA (Federal Emergency Management Agency), przez TSA (Transportation Security Agency) po NPPD (National Protection and Programs Directorate). W październiku 2010 roku dołączył do DHS, gdzie aktualnie pracuje jako Program Manager i wspiera obszary zarządzania IDS, ochrony prywatności oraz cyber-szkolenia.
John Bambenek

John Bambenek

Fidelis Cybersecurity
John Bambenek pracuje w firmie Fidelis Security jako kierownik ds. zagrożeń systemowych. Zajmuje się również obsługą zgłoszeń w Internet Storm Center. Problematyką bezpieczeństwa zajmuje się od piętnastu lat prowadząc badania na temat zagrożeń. Jest autorem książki oraz kilkunastu artykułów, a także współautorem wielu publikacji. Brał udział w opracowywaniu kursów dotyczących bezpieczeństwa IT oraz certyfikowanych egzaminów obejmujących takie zagadnienia jak: testy penetracyjne, inżynieria wsteczna złośliwego oprogramowania, informatyka śledcza i bezpieczeństwo sieci. Badał zdarzenia naruszenia bezpieczeńswta IT o zasięgu międzynarodowym. Prelegent na konferencjach na całym świecie. Prowadzi kilka prywatnych grup wywiadowczych koncentrujących się na dezorganizacji i likwidacji grup zajmujących się działalnością kryminalną.
Artur Bicki

Artur Bicki

Dyrektor Wydziału Wdrożeń Technologii IT w EMCA S.A.
Absolwent Elektroniki na Politechnice Warszawskiej. Ekspert w zakresie monitoringu systemów informatycznych ich stabilności i bezpieczeństwa. Posiada certyfikaty branżowe dotyczące obsługi systemów AIX, Sun, Oracle, Microsoft oraz Baz Danych Oracle. W swojej karierze zawodowej zrealizował szereg projektów wdrożeniowych dotyczących utrzymania usług IT na wysokim poziomie, ich nadzoru oraz monitorowania. W EMCA S.A. jest odpowiedzialny za wdrożenia systemów monitoringu, analizy ruchu sieciowego oraz systemów SIEM u klientów branży energetycznej i finansowej.
Łukasz Bobrek

Łukasz Bobrek

SecuRing
Specjalista ds. bezpieczeństwa IT w firmie SecuRing. Zawodowo zajmuje się analizą ryzyka, konsultacjami oraz testami bezpieczeństwa aplikacji webowych oraz mobilnych. Brał udział w wielu projektach realizowanych dla wiodących firm z sektora finansowego, ubezpieczeniowego, handlowego oraz IT. Prelegent na takich konferencjach jak Confidence oraz NGSec. W wolnych chwilach zajmuje się inżynierią wsteczną złośliwego oprogramowania na platformy mobilne.
Mariusz Burdach

Mariusz Burdach

Prevenity
Pracuje w Prevenity gdzie zajmuje się analizami złośliwego oprogramowania, identyfikacją błędów w aplikacjach mobilnych z systemem iOS, informatyką śledczą oraz wsparciem organizacji w reakcjach na incydenty bezpieczeństwa. Współtworzy blog malware.prevenity.com.
Klaudyna Busza - Kujawska

Klaudyna Busza - Kujawska

Flowmon Networks
Specjalistka zajmująca się od kilku lat tematyką monitoringu sieci w oparciu o technologię netflow i pochodne. Absolwentka Politechniki Poznańskiej, magister inżynier elektroniki i telekomunikacji. Wiedzę sieciową ma popartą certyfikatami branżowymi, m.in. ccnp r&S. Od 2015 roku związana z firmą Flowmon Networks jako Senior Presales Engineer. Jest odpowiedzialna za projekty na terenie Polski związane z ochroną przed atakami DDoS, monitoringiem i analizą behawioralną ruchu sieciowego oraz monitoringiem aplikacji.
Krzysztof Cabaj

Krzysztof Cabaj

Politechnika Warszawska
Krzysztof Cabaj uzyskał tytuł magistra inżyniera w 2004, doktora w 2009 na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, Politechniki Warszawskiej. Aktualnie jest zatrudniony na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych na stanowisku adiunkta. Od wielu lat prowadzi zajęcia z przedmiotów takich jak sieci komputerowe, bezpieczeństwa systemów i sieci oraz techniki internetowe. Członek grupy badawczej bezpieczeństwa sieciowego. Instruktor Akademii Cisco przy wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych prowadzący kursy CCNA R&S, CCNA Security i CCNP. Jego zainteresowania naukowe związane są z bezpieczeństwem sieciowym, systemami HoneyPot, dynamiczną analizą malware-u oraz możliwościom ich wspomożenia z wykorzystania metod eksploracji danych.
Bartosz Chmielewski

Bartosz Chmielewski

Intel Security
Bartosz Chmielewski pracuje jako Sales Systems Engineer w Intel Security. Specjalizuje się w rynku produktów z zakresu bezpieczeństwa IT, zwłaszcza w rozwiązaniach bezpieczeństwa typu Endpoint oraz systemach DLP. W Intel Security odpowiedzialny za działania przedsprzedażowe skierowane do wszystkich polskich klientów, partnerów i dystrybutorów. Zanim dołączył do obecnego zespołu, przez pięć lat pracował dla firmy Arrow ECS, dystrybutora rozwiązań IT. Brał udział w wielu różnorodnych projektach związanych z bezpieczeństwem IT i innymi technologiami. Zdolności analityczne łączy z silnym zapleczem technologicznym. Ma bogate doświadczenie w zakresie działań sprzedażowych, wystąpień publicznych i prezentacji produktów.

Kaspar Clos

CERT-Bund/BSI
Kaspar pracuje na rzecz poprawy procesów udostępniania informacji na poziomie krajowym i międzynarodowym. Po obronie pracy dyplomowej na temat bezpieczeństwa zdalnego dostępu do internetu na Politechnice w Darmstadt, Kaspar rozpoczął pracę jako inżynier sieciowy. Z racji tego, że jest diabetykiem szczególnie interesuje się bezpieczeństwem urządzeń medycznych.
Małgorzata Dębska

Małgorzata Dębska

CERT Polska
Pracuje jako specjalista w Zespole Analiz Sytuacyjnych i Działań Proaktywnych w CERT Polska (NASK). Do jej głównych zainteresowań należy analiza złośliwego oprogramowania, w szczególności na platform Android. Absolwentka kierunku Informatyka na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.