Prelegentami konferencji "SECURE 2017" są:

Piotr  Bazydło
Piotr Bazydło
NASK
Pracownik Zespołu Metod Bezpieczeństwa Sieci w NASK. Jego zainteresowania skupione są wokół monitoringu i analizy ruchu sieciowego, wykrywania ataków sieciowych oraz testów penetracyjnych. Obecnie jego uwaga skupiona jest na projekcie SISSDEN, w którym odpowiedzialny jest głównie za metody analizy ruchu sieciowego (SMTP oraz darknet).
Kamil  Bojarski
Kamil Bojarski
ATOS
Doktorant w Centrum Badań nad Cyberprzestępczością Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, prowadzi badania w zakresie stosowania zdalnego przeszukania przez organy ścigania. Jego zainteresowania skupiają się wokół nowoczesnych metod śledczych wykorzystywanych przez agencje rządowe, inżynierii wstecznej i kontrwywiadowczych aspektów bezpieczeństwa informacji. Członek sekretariatu Cambridge International Symposium on Economic Crime. Na co dzień pracuje jako analityk bezpieczeństwa w Atos, gdzie zajmuje się reagowaniem na incydenty bezpieczeństwa i wykrywaniem nowych zagrożeń.
Rhett Greenhagen
Rhett Greenhagen
McAfee
Rhett Greenhagen od ponad 10 lat pracuje w branży bezpieczeństwa teleinformatycznego. Specjalizuje się w tematach związanych m.in. z cyber kontrwywiadem, pozyskiwaniem informacji z otwartych źródeł, profilowaniem, analizą malware, badaniami technicznymi. Ważnym punktem w jego karierze zawodowej była praca na stanowisku Głównego Specjalisty ds. Kryminalistyki w Departamencie Obrony Stanów Zjednoczonych, jak również w wielu innych instytucjach zajmujących się obroną kraju. Rhett pracuje obecnie w Advanced Programs Group w McAfee.
Przemek Jaroszewski
Przemek Jaroszewski
CERT Polska - NASK
Kieruje zespołem CERT Polska, działającym w NASK. Z wykształcenia programista i psycholog społeczny. Ma kilkanaście lat doświadczenia w bezpieczeństwie teleinformatycznym, a w swojej karierze zaangażowany był w wiele krajowych i międzynarodowych projektów związanych ze współpracą zespołów reagujących oraz wymianą danych. Współautor materiałów szkoleniowych oraz trener w programach dla zespołów reagujących, m.in. TRANSITS oraz ENISA CERT Exercises. W swojej pracy odpowiada za tworzenie i dostarczanie usług z zakresu reagowania na incydenty. Jest aktywny w wielu międzynarodowych grupach operacyjnych, takich jak FIRST, TERENA TF-CSIRT, FI-ISAC czy Antipishing Working Group. Był wybranym członkiem Komitetu Sterującego TERENA TF-CSIRT w latach 2008-2013. Koordynuje także współpracę zespołu CERT Polska z organami ścigania. Wielokrotny prelegent na konferencjach związanych z bezpieczeństwem w Polsce i zagranicą, m.in. SECURE, SEMAFOR, FIRST Annual Conference, APWG eCrime, Underground Economy.
Artur Maj
Artur Maj
Prevenity
Z bezpieczeństwem związany od ponad 18 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi w Hewlett Packard oraz Oracle Corporation. Współzałożyciel i prezes zarządu firmy Prevenity, która świadczy usługi doradcze w zakresie bezpieczeństwa, przeprowadza testy bezpieczeństwa aplikacji mobilnych, a także wspiera instytucje w obsłudze zdarzeń naruszających bezpieczeństwo sieci. Prelegent licznych konferencji poświęconych bezpieczeństwu, a także autor szkoleń i warsztatów poświęconych tej tematyce. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Rzeszowskiej. Posiada certyfikaty CISM, CISSP oraz CISA.
Amihai  Neiderman
Amihai Neiderman
Azimuth Security
Amihai Neiderman jest specjalistą ds. bezpieczeństwa zajmującym się tematyką poddatności na zagrożenia. Prowadzi badania nad wykorzystaniem urządzeń wbudowanych, IoT oraz systemów operacyjnych. W ostatnich latach pracował w wielu firmach jako niezależny badacz. Obecnie pracuje w Azimuth Security.
Inbar Raz
Inbar Raz
Perimeter X
Inbar uczy i wykłada o bezpieczeństwie Internetu i inżynierii wstecznej niemal tak długo jak sam zajmuje się tymi tematami. Zaczął programować, gdy miał 9 lat na swoim Dragon 64. Gdy miał 13 lat dostał swój PC i od 14 roku życia zajmuje się inżynierą wsteczną. W liceum był jedną z głównych postaci izraelskiej sceny BBS. Większość zawodowej karierzy poświęcił obszarowi bezpieczeństwa Internetu i danych, a jedynym powodem, dla którego nie jest teraz w więzieniu jest to, że wybrał właściwą stronę mocy we wczesnym wieku. Inbar specjalizuje się w nieszablonowym myśleniu o analizie bezpieczeństwa i wyszukiwaniu luk. Szefował działowi Badań nad Bezpieczeństwem i Złośliwym Oprogramowaniem w Check Point, gdzie korzystał ze swojego szerokiego doświadczenia ponad 20 lat w bezpieczeństwie Internetu i danych. Obecnie jest wiceprezesem działu Badań w PerimeterX, osłaniając strony internetowe przed nowoczesnymi atakami dzięki wykorzystaniu analizy behawioralnej po stronie klienta i zapewniając wysoką skuteczność wykrywania ataków.
Eyal  Ronen
Eyal Ronen
Instytut Naukowy Weizmanna
Doktorant Katedry Informatyki i Matematyki Stosowanej w Instytucie Naukowym Wiezmanna. Zainteresowany bezpieczeństwem IT i kryptografią.
Anna Rywczyńska
Anna Rywczyńska
Akademia NASK
Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet oraz Kierownik Zespołu Szkoleń i Projektów Społecznych w NASK. Ukończyła Uniwersytet Warszawski na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych ze specjalizacją Ekonomika Mediów oraz Archeologię w Instytucie Archeologii UW ze specjalizacją realizowaną w ramach Andyjskiej Misji Archeologicznej. Posiada szerokie doświadczenie we współpracy międzynarodowej, jest prelegentką oraz organizatorką szeregu konferencji o tematyce dotyczącej bezpieczeństwa telekomunikacyjnego, współtworzy również szereg medialnych oraz edukacyjnych kampanii społecznych dotyczących problematyki bezpieczeństwa w Internecie dla najmłodszych. W ostatnich latach zaangażowana w prace grup eksperckich agencji ENISA dotyczących tematyki WEB 2.0 ("ENISA Virtual Group on Web 2.0 Security") oraz podniesienia świadomości o zagrożeniach on-line ("Awareness raising"). Od 2003 r. współorganizuje konferencję SECURE, najstarszą w Polsce cykliczną konferencję poświęconą bezpieczeństwu sieci i systemów ICT. Od 2007 r. jest wiceprzewodniczącą międzynarodowej konferencji „Bezpieczeństwo Dzieci i Młodzieży w Internecie".
Miroslav  Stamper
Miroslav Stamper
chorwacki zespół CERT
Doradca ds. bezpieczeństwa IT - ekspert w chorwackim rządowym zespole CERT, w Biurze Bezpieczeństwa Systemów Informatycznych. Koduje i łamie kody odkąd tylko pamięta. Doktorant w tytułem magistra informatyki na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki na Uniwersytecie w Zagrzebiu. Autor rozwiązań open source (sqlmap, Maltrail, tsusen, ipsum, etc.) i lider chorwackiego zespołu realizującego projekt Honeynet.

Partnerzy SECURE 2017

Organizatorzy

NASK
CERT
NASK SA

Strona używa plików cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.