Brian KrebsBrian Krebs

Brian Krebs jest wielokrotnie nagradzanym reporterem skupiającym się niemal wyłącznie na cyberprzestępczości. Prowadzi blog KrebsOnSecurity.com, poświęcony dogłębnym informacjom i śledztwom z dziedziny bezpieczeństwa. 

Raoul Chiesa
Raoul Chiesa

Raoul "Nobody" Chiesa urodził się w Turynie w 1973 r. W latach 90 (1986-1995) był jednym z pierwszych włoskich hackerów, po czym rozpoczął działalność zawodową zakładając w 1997 spółkę Mediaservice.net - niezależną firmę konsultingową o zasięgu międzynarodowym i zarazem najstarszego partnera szkoleniowego ISECOM dla certyfikatów OPST, OPSA, OPSE i OWSE. 

Joost van Dijk

Joost van Dijk pracuje jako techniczny menadżer produktów w holenderskiej sieci akademickiej SURFnet od 2008 roku. Dyplom informatyka zdobył na uniwersytecie w Utrechcie.

Tomasz Sałaciński

Tomasz Sałaciński pracuje w Zespole Projektów Bezpieczeństwa CERT Polska w strukturach NASK na stanowisku: Specjalista ds. Bezpieczeństwa Teleinformatycznego. Zajmuje się analizą złośliwego oprogramowania oraz zbieraniem i zarządzaniem danymi.

Tomasz Bukowski

Tomasz Bukowski jest absolwentem Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. W NASK pracuje na stanowisku Specjalisty Bezpieczeństwa IT od sierpnia 2009. 

Piotr Konieczny

Od 6 lat pomaga polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu sieci oraz webaplikacji. Pracę w branży IT rozpoczął w brytyjskim oddziale Philips Electronics. 

Wojciech Ledzion

Administrator i specjalista ds. bezpieczeństwa systemów operacyjnych Windows / Linux / *BSD, doświadczony pentester. Zajmuje się rozwijaniem narzędzi wspomagających reagowanie na incydenty.

Marcin Siedlarz

Administrator systemów Linux / *BSD i specjalista ds. bezpieczeństwa aplikacji WWW. Do jego obowiązków należy m.in. zarządzanie wykonywanymi testami penetracyjnymi.

Godert Jan Van Manen

Godert Jan van Manen ma ponad 11 lat doświadczenia w wykrywaniu, badaniu i analizie (potencjalnych) zagrożeń w postaci złośliwego kodu, złośliwych stron WWW, exploitów itp., mogących naruszać poufność, integralność i dostępność zasobów. 

Dave Woutersen

Dave Woutersen przez ostatnie 7 lat zajmuje się obsługą incydentów w holenderskim zespole CERT - GOVCERT.NL. Poza pracą jako oficer dyżurny w zespole technicznym, zajmuje się przede wszystkim analizą złośliwego oprogramowania i technikami honeypotów.

Jarosław Jantura

Jarosław Jantura pracuje w Dziale Rozwoju Oprogramowania NASK na stanowisku Kierownika Technicznego Projektów. Ukończył Politechnikę Świętokrzystką w Kielcach z tytułem magistra inżyniera.

Programuje w C, C++ oraz Javie. W NASK zajmuje się projektami bezpieczeństwa oraz obliczeniowymi. Interesuje się technikami wirtualizacji, klastrami oraz obliczeniami na kartach graficznych (GPGPU). 

Michał Młotek

Członek Rządowego Zespołu Reagowania na Incydenty Komputerowe CERT.GOV.PL. Od ponad 10 lat związany z działem bezpieczeństwa teleinformatycznego administracji rządowej. 

Maciej Kołodziej

Administrator bezpieczeństwa informacji w spółce Nasza Klasa, specjalista informatyki śledczej, CIS-IS Auditor/Manager. Absolwent Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, W latach 1997-99 kierował Działem Technicznym w Grupie Solidex. 

Maciej Pajęcki

Maciej Pajęcki jest dyrektorem Działu Bezpieczeństwa w Nasza klasa sp. z o.o. Od wielu lat związany jest z branżą internetową. W 2000 roku rozpoczął współpracę z Allegro, gdzie współtworzył Dział Bezpieczeństwa. 

Paweł Jacewicz

Paweł Jacewicz pracuje w NASK jako specjalista bezpieczeństwa IT od 2009 roku. Jest członkiem Zespołu Projektów Bezpieczeństwa w CERT Polska, który odpowiada za powstanie i rozwój m.in. systemów monitorujących Arakis oraz HoneySpider Network.  

Adam Kozakiewicz

Adam Kozakiewicz jest adiunktem w NASK - Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej. Stopień doktora telekomunikacji otrzymał w 2008 roku na Politechnice Warszawskiej. W NASK od 2006 roku, w tym od końca 2008 roku jako kierownik Zespołu Metod Bezpieczeństwa Sieci i Informacji - grupy w Pionie Naukowym zajmującej się tematyką bezpieczeństwa.

Dick Hardt

Dick Hardt jest przedsiębiorcą i popularnym mówcą. Prowadził takie firmy jak ActiveState i Sxip Identity. Dick promował Identity 2.0 oraz mem tożsamości skoncentrowany na użytkowniku. Jest także jednym z założycieli OpenID Foundation i autorem specyfikacji OpenID 2.0 i OAuth 2.0. Obecnie Dick mieszka w San Francisco, gdzie wraz ze swoją żoną tworzy nowe przedsięwzięcie - Bubbler. 

Grzegorz Wanio

Radca prawny, Partner w Kancelarii Olesiński&Wspólnicy. Posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu zespołem prawa handlowego z pogłębionym uwzględnieniem kontekstu podatkowego.  

Michał Kluska

Aplikant adwokacki pracujący w Kancelarii Olesiński & Wspólnicy. Od 2008 r. związany z tematyką mediów elektronicznych ze szczególnym uwzględnieniem ochrony danych osobowych w Internecie oraz tematyką usług świadczonych drogą elektroniczną. 

Piotr Linke

W Sourcefire pracuje od października 2009 r. na stanowisku Specjalisty ds. Zabezpieczeń w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Mimo krótkiego stażu w firmie Linke ma duże doświadczenie w zakresie rozwiązań Snort (od 2002 r.) i Sourcefire (od 2005 r.). 

Sandro Gauci

Sandro Gauci jest założycielem i właścicielem EnableSecurity (www.enablesecurity.com), w ramach którego prowadzi badania i konsultacje dla średniej wielkości przedsiębiorstw. Sandro ma ponad 10 lat doświadczenia w bezpieczeństwie i tworzeniu rozwiązań dla zagrożeń. 

Gavin Reid

Jako specjalista ds. bezpieczeństwa IT z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, Gavin Reid pracuje z bardzo interesującymi ludźmi - począwszy od czołowych przedstawicieli należących do awangardy w dziedzinie bezpieczeństwa informacji skończywszy na hakerach z komputerowego podziemia.  

Richard Perlotto

Richard Perlotto jest jednym z trzech dyrektorów prowadzących Fundację Shadowserver, zrzeszającą profesjonalistów ds. bezpieczeństwa, którzy zbierają, śledzą i informują o złośliwym oprogramowaniu, aktywności botnetów i oszustwach elektronicznych. 

Juliusz Brzostek

Juliusz Brzostek jest absolwentem wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej z ponad 10 letnim stażem w inżynierii oprogramowania. Szczególnie zaangażowany w projekty z dziedziny bezpieczeństwa teleinformatycznego. Pracuje w zespole CERT Polska na stanowisku kierownika Zespołu Projektów Bezpieczeństwa.

Peter Doggart

Peter Doggart is the Director of Product Strategy at Crossbeam. He brings 15 years of product and marketing management experience for international blue-chip companies. 

Ryan Jones

Obecnie Ryan Jones kieruje zespołem reagującym SpiderLabs działającym w regionie EMEA (kraje leżące na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki). Zespół zwykle zajmuje się włamaniami do baz danych właścicieli kart płatniczych, ale także angażuje się w inne projekty dotyczące włamań do bankomatów bądź naruszenia bezpieczeństwa bazy danych przez pracowników. 

Olivier Thonnard

Olivier Thonnard jest starszym inżynierem ds. badań w firmie Symantec Research Labs. Obecnie jego działalność badawcza dotyczy określania typu ataku w cyberprzestrzeni i strategicznej analizy światowych zagrożeń internetowych. Efektem jego pracy doktorskiej było stworzenie TRIAGE, frameworku do rozpoznawania typu ataku, opartego na teorii MCDA. 

Łukasz Juszczyk

Łukasz pracuje w CERT Polska na stanowisku specjalisty do spraw bezpieczeństwa. Jego zainteresowania obejmują wykrywanie oraz analizę włamań do systemów informatycznych, honeypoty oraz badanie złośliwego oprogramowania.

Monika Josi

Monika Josi rozpoczęła pracę w Microsoft na stanowisku Chief Security Advisor dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) w styczniu 2011 r. Kieruje zespołem narodowych doradców ds. bezpieczeństwa w regionie, współpracujących z firmami sektora prywatnego i publicznego w zakresie bezpieczeństwa informacji, technologii i strategii, głównie związanych z ochroną infrastruktury krytycznej i bezpieczeństwa przetwarzania w chmurze.

Robert Korzeniowski

Robert Korzeniowski jest pierwszym zawodnikiem w historii polskiego sportu i światowego chodu, który zdobył medale na trzech igrzyskach z rzędu, a także pierwszym który wygrał rywalizację na 20 i 50 km podczas jednych igrzysk.  

Ryan Seu

Ryan pracuje dla serwisu Facebook na stanowisku Security Engineer, gdzie dzieli swój czas pomiędzy zabezpieczanie stale rosnącej infrastruktury i obsługę rozmaitych incydentów bezpieczeństwa. 

Joffrey Czarny

Joffrey Czarny pracuje dla francuskiego Devoteam Security Business Unit. Od 2001 roku jest pentesterem. Wydał kilka dokumentów advisory dotyczących produktów VoIP Cisco i prezentował na wielu konferencjach związanych z bezpieczeństwem, w tym Wireless Conference na Infosec Paris, Wireless Workshop na Hack.lu 2005, VoIP na Hack.lu 2007/2008 oraz ITunderground 2008/2009. 

Giles Hogben

Dr Giles Hogben jest kierownikiem programowym dla usług bezpieczeństwa w agencji ENISA. Przewodniczy pracom agencji w dziedzinie botnetów - metod pomiarów, dezynfekcji i ochrony.  

Paweł Krześniak

Pracownik zespołu CERT Polska, absolwent wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Wieloletni administrator systemów linuksowych - także tych krytycznych dla polskiego internetu.  [więcej]

Bartosz Kamiński

Bartosz Kamiński jest Konsultantem Wiodącym ds. Bezpieczeństwa Informacji w Hewlett-Packard Polska. Przez ostatnich pięć lat brał udział w projektach opracowywania i wdrażania systemów bezpieczeństwa informacji dla dużych Organizacji z sektora publicznego i prywatnego.  

Mariusz Burdach

Mariusz od ponad 13 lat zajmuje się zawodowa i hobbistycznie bezpieczeństwem informacji. Współwłaściciel firmy Prevenity. Wykonuje audyty bezpieczeństwa, świadczy usługi doradcze i szkoleniowe oraz wdraża rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego.  

Rafał Jaczyński

Rafał Jaczyński jest dyrektorem odpowiedzialnym za zarządzanie bezpieczeństwem systemów teleinformatycznych Grupy TP, czyli zapewnienie odpowiedniego i biznesowo uzasadnionego poziomu bezpieczeństwa we wszystkich procesach i usługach wykorzystujących technologie teleinformatyczne w Grupie TP. 

Alexander Raczyński

Alexander Raczyński pracuje jako inżynier systemowy i jest odpowiedzialny za techniczne wsparcie sprzedaży produktów Websense w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Alexander reprezentuje firmę Websense u klientów, partnerów oraz podczas imprez branży informatycznej.  

Partnerzy SECURE 2017

Patronat Honorowy

Ministerstwo Cyfryzacji
Enisa
UKE
Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji
Instytut Kościuszki

Partner Główny

Huawei

Partnerzy

Arrow
CheckPoint
F5
Fidelis
IBM
McAfee
Paloalto
4sync
samsung

Partner Specjalny

Wheel Systems

Wystawcy

Huawei
Check Point
Cisco
Comp
ENISA
EMCA
Novicom
Ectacom
CYNET
F5
4sync
Fortinet
Fidelis
Greeneris
Integrity Partners
Trend Micro
Audi
Palo Alto
PASSUS
Symantec
samsung
Wheel System
NASK
NASK SA

Patronat Medialny

Rzeczpospolita
ISSA
ITWIZ
Niebezpiecznik
Polska Agencja Prasowa
Puls Biznesu
Sekurak
Wirtualna Polska
Zaufana Trzecia Strona

Partner Wspierający

Audi
Weco Travel

Organizatorzy

NASK
CERT
NASK SA

Strona używa plików cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.