Prelegenci

Kamil Basaj

Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń

Kierownik projektu badań i monitoringu polskojęzycznego środowiska informacyjnego w cyberprzestrzeni INFO OPS Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń. Założyciel i redaktor projektu propagującego wiedzę o zjawisku obcego oddziaływania informacyjnego, dezinformacji i propagandy Disinfo Digest. Konsultant projektów badawczych i naukowych nad zjawiskami oddziaływania informacyjnego i psychologicznego. Pełnił funkcję Doradcy Ministra Obrony Narodowej. Współtwórca organizacji CYBERON rozwijającej zdolności obronne środowiska informacyjnego w cyberprzestrzeni. Prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu operacji informacyjnych i psychologicznych na uczelniach wyższych oraz w administracji państwowej. Prowadzi szkolenia z zakresu walki informacyjnej dla zespołów posiadających zdolności prowadzenia działań niekinetycznych. Jest prelegentem na krajowych i zagranicznych konferencjach poświęconych bezpieczeństwu środowiska informacyjnego i poznawczego.

Piotr Bazydło

NASK PIB

Ukończył Politechnikę Warszawską na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych w 2016 roku. Jego praca związana z bezpieczeństwem rozpoczęła się dwa lata temu w NASK w Zespole Metod Bezpieczeństwa Sieci. Dzisiaj jako kierownik tego zespołu jest odpowiedzialny za projektowanie narzędzi do automatycznych analiz ruchu sieciowego. Ostatnio był głównie zaangażowany w prace związane z analizą ruchu darknetowego oraz wykrywanie botnetów w tym właśnie ruchu. W wolnym czasie trenuje i rozwija swoje umiejętności pentesterskie. Twitter: @chudyPB.

Krzysztof Biniek

Przewodniczący Komitetu Sterującego Narodowa Platforma Cyberbezpieczeństwa, NASK

Posiada 25-letnie doświadczenie w obszarze IT w sektorach: e-commerce (eCard), telekomunikacja (Netia, Orange, Elektrim), energetyka (Elektrim, RWE (innogy)), public (Policja, PKP Informatyka, Centralny Ośrodek Informatyki, NASK). Od 18 lat zdobywa doświadczenie w zarządzaniu organizacjami, projektami i złożonymi programami na stanowiskach kierowniczych (Członek Zarządu, Dyrektor Pionu, Kierownik Zespołu, Dyrektor Programu/ Kierownik Projektu) oraz zasobami ludzkimi w dużych organizacjach. Jego domena to bezpieczeństwo IT i zarządzanie programami bezpieczeństwa oraz ciągłością działania (RWE; Orange – Kierownik Wydziału Bezpieczeństwa; COI; NASK); członek wielu Komitetów i Sztabów Kryzysowych (NETIA, ELEKTRIM, RWE, COI). Przez pięć lat pracował w Ernst & Young zdobywając doświadczenie w konsultingu w zakresie doradztwa strategicznego IT.

Gabriel Cirlig

IXIA

Zbuntowany programista, który porzucił tworzenie aplikacji dla małych firm na rzecz gier dla serwisu Facebook (ponad 2 miliony użytkowników dziennie), uważnie śledzi wszystkie bieżące nowinki. Od dwóch lat Gabriel pracuje przy rozwiązaniach Threat Intelligence w firmie Ixia, bawiąc się przy okazji rozmaitymi rozwiązaniami sprzętowymi, które wpadną mu w ręce.
Mając bogate doświadczenie w zakresie elektroniki i licznych języków programowania lubi demontować i (ufając, że mu się uda) składać wszystko, co napotka na swojej drodze.

Omer Cohen

Cymmetria

Jako doświadczony lider zespołu oraz ekspert zajmujący się reagowaniem na incydenty bezpieczeństwa, Omer posiada bogatą wiedzę i doświadczenie w zakresie cyber bezpieczeństwa, badań nad bezpieczeństwem, rozwoju oprogramowania i administracji systemami, jak również architektury i projektowania sieci.

Opracował i wdrożył wiele projektów związanych z najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w aplikacjach bezpieczeństwa. Zapewnia firmom z listy Fortune 500 i innym wiodącym organizacjom doradztwo w zakresie bezpieczeństwa informacji oraz usług wdotyczących reagowania na incydenty. Obecnie menedżer Customer Success w regionie EMEA i APAC w Demisto, wiodącym dostawcą rozwiązań z technologią SOAR.

Fernando Diaz

VirusTotal

Inżynier oprogramowania w firmie VirusTotal. Na co dzień rozwija rozwiązania typu sandbox dla systemów Windows i Android służące do dynamicznej analizy w środowiskach rozproszonych. Wcześniej odbywał staż dla VirusTotal, w czasie którego opracowywał system analizy dynamicznej dla środowisk Android i Linux. Pracował również jako inżynier bezpieczeństwa w firmie HIspasec, gdzie analizował złośliwe oprogramowanie w systemach Windows, Android oraz na urządzeniach IoT. W swoich badaniach zajmuje się nowymi rodzinami złośliwego oprogramowania, także tymi wymierzonymi w Internet Rzeczy.

Abhijeth Dugginapeddi

Abhijeth D(@abhijeth) jest specjalistą zajmującym się bezpieczeństwem aplikacji oraz adiunktem na jednej z australijskich uczelni. Entuzjasta w zakresie testów penetracyjnych, a także bezpieczeństwa aplikacji, infrastruktury i urządzeń mobilnych. Przekonany o konieczności zwiększania świadomości w zakresie bezpieczeństwa i odpowiedzialnego publikowania informacji w sieci.

Poszczęściło mu się znajdując kilka podatności wspólnie z Google, Yahoo, Facebook, Microsoft, eBay itd. Według Synack bug bounty - jeden z 5 najlepszych badaczy bezpieczeństwa. Miał okazję występować na Defcon, Blackhat, OWASP AppSec USA, c0c0n, etc.

Partnerzy

Patronat Honorowy

Partner Główny

Partnerzy

Partner Specjalny

Patroni medialni

Konferencję wspiera

Wystawcy SECURE Expo