Prelegenci

Mariusz Baczyński

Zscaler

Mariusz Baczyński reprezentuje firmę Zscaler jako Dyrektor Regionalny odpowiedzialny za rozwój biznesu w Europie Wschodniej. Jego misją jest wspieranie organizacji w procesie bezpiecznej Cyfrowej Transformacji poprzez zaadresowanie kluczowych kwestii takich jak redukcja tradycyjnych rozwiązań IT w oddziałach oraz tworzenie nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych z myślą przede wszystkim o wymogach użytkowników mobilnych oraz aplikacji w Chmurze. W poprzedzających latach, przez 18 lat Mariusz pełnił w firmie Cisco liczne funkcje techniczne, doradcze, sprzedażowe i kierownicze w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz na innych rynkach europejskich i wschodzących - przez ostatnie 4 lata jako Dyrektor Regionalny odpowiedzialny za rozwój biznesu CyberBezpieczeństwa w Europie Wschodniej. Mariusz jest absolwentem Informatyki na University of Western Sydney w Australii oraz studiów MBA na Open University Business School w Londynie.

Kamil Basaj

Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń

Kierownik projektu badań i monitoringu polskojęzycznego środowiska informacyjnego w cyberprzestrzeni INFO OPS Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń. Założyciel i redaktor projektu propagującego wiedzę o zjawisku obcego oddziaływania informacyjnego, dezinformacji i propagandy Disinfo Digest. Konsultant projektów badawczych i naukowych nad zjawiskami oddziaływania informacyjnego i psychologicznego. Pełnił funkcję Doradcy Ministra Obrony Narodowej. Współtwórca organizacji CYBERON rozwijającej zdolności obronne środowiska informacyjnego w cyberprzestrzeni. Prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu operacji informacyjnych i psychologicznych na uczelniach wyższych oraz w administracji państwowej. Prowadzi szkolenia z zakresu walki informacyjnej dla zespołów posiadających zdolności prowadzenia działań niekinetycznych. Jest prelegentem na krajowych i zagranicznych konferencjach poświęconych bezpieczeństwu środowiska informacyjnego i poznawczego.

Sophie Batas

HUAWEI

Sophie Batas, dyrektor ds. cyberbezpieczeństwa i ochrony danych w Departamencie Spraw Publicznych i Komunikacji (PACD) Huawei, jest odpowiedzialna za wszelkie kwestie związane z polityką UE w zakresie cyberbezpieczeństwa i ochrony danych. Zanim dołączyła do Huawei, zajmowała się innowacyjnością w EIT Digital, inicjatywie Komisji Europejskiej na rzecz zwiększenia przedsiębiorczości w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnych w Europie, wspierając zarządzanie EIT Digital Grant. Sophie ma 15-letnie doświadczenie w zakresie spraw społecznych w sektorze ICT. Karierę zawodową rozpoczęła w 2003 r. w Thales, francuskiej firmie z branży lotniczej i obronnej, będąc koordynatorem komunikacji Inicjatywy Technologicznej Systemów Wbudowanych na rzecz Wspólnego Przedsięwzięcia ARTEMIS (Joint Undertaking). W 2007 roku dołączyła do startupu Europejskiej Organizacji dla Cyberbezpieczeństwa (EOS), gdzie zarządzała procesami, komunikacją, jak również prowadziła prace nad Cyberbezpieczeństwem dla firm z sektora Bezpieczeństwa i Obrony. Odpowiadała również za zaprojektowanie i zarządzanie kluczowymi projektami badawczymi we współpracy z w/w sektorami oraz branżą ICT. Jej praca w EOS przyczyniła się do powstania dzisiejszej Europejskiej Organizacji ds. Cyberbezpieczeństwa.

Piotr Bazydło

NASK

Ukończył Politechnikę Warszawską na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych w 2016 roku. Jego praca związana z bezpieczeństwem rozpoczęła się dwa lata temu w NASK w Zespole Metod Bezpieczeństwa Sieci. Dzisiaj jako kierownik tego zespołu jest odpowiedzialny za projektowanie narzędzi do automatycznych analiz ruchu sieciowego. Ostatnio był głównie zaangażowany w prace związane z analizą ruchu darknetowego oraz wykrywanie botnetów w tym właśnie ruchu. W wolnym czasie trenuje i rozwija swoje umiejętności pentesterskie. Twitter: @chudyPB.

Michał Bentkowski

Securitum

Uczestnik programów bug bounty - 5 miejsce w globalnym rankingu Hall of Fame Google – Application Security. Zgłoszone błędy bezpieczeństwa w przeglądarkach: Firefox, Internet Explorer, Microsoft Browser Elevation of Privilege Vulnerability – CVE-2015-6139). Konsultant d/s bezpieczeństwa IT w firmie Securitum i autorem w serwisach sekurak.pl, sekurak/offline oraz w magazynie Programista. Ponad 6 lat doświadczenia w testowaniu aplikacji mobilnych i webowych. Prelegent na konferencjach: KrakYourNet (2016), OWASP@Kraków (2015), 4Developers (2016), Confidence (2018).

Krzysztof Biniek

Przewodniczący Komitetu Sterującego Narodowa Platforma Cyberbezpieczeństwa, NASK

Posiada 25-letnie doświadczenie w obszarze IT w sektorach: e-commerce (eCard), telekomunikacja (Netia, Orange, Elektrim), energetyka (Elektrim, RWE (innogy)), public (Policja, PKP Informatyka, Centralny Ośrodek Informatyki, NASK). Od 18 lat zdobywa doświadczenie w zarządzaniu organizacjami, projektami i złożonymi programami na stanowiskach kierowniczych (Członek Zarządu, Dyrektor Pionu, Kierownik Zespołu, Dyrektor Programu/ Kierownik Projektu) oraz zasobami ludzkimi w dużych organizacjach. Jego domena to bezpieczeństwo IT i zarządzanie programami bezpieczeństwa oraz ciągłością działania (RWE; Orange – Kierownik Wydziału Bezpieczeństwa; COI; NASK); członek wielu Komitetów i Sztabów Kryzysowych (NETIA, ELEKTRIM, RWE, COI). Przez pięć lat pracował w Ernst & Young zdobywając doświadczenie w konsultingu w zakresie doradztwa strategicznego IT.

Gabriel Cirlig

IXIA

Zbuntowany programista, który porzucił tworzenie aplikacji dla małych firm na rzecz gier dla serwisu Facebook (ponad 2 miliony użytkowników dziennie), uważnie śledzi wszystkie bieżące nowinki. Od dwóch lat Gabriel pracuje przy rozwiązaniach Threat Intelligence w firmie Ixia, bawiąc się przy okazji rozmaitymi rozwiązaniami sprzętowymi, które wpadną mu w ręce.
Mając bogate doświadczenie w zakresie elektroniki i licznych języków programowania lubi demontować i (ufając, że mu się uda) składać wszystko, co napotka na swojej drodze.

Partnerzy

Patronat Honorowy

Partner Główny

Partner Specjalny

Patroni medialni

Konferencję wspiera